تعمیر کردن مک‌بوک با پختنش توی فر!

فکر می‌کنید ممکنه یه روز به ذهن‌تون برسه که بخواهید لپ‌تاپ‌تون رو بذارید توی فر و بپزیدش برای اینکه تعمیرش کنید؟! این کار به ذهن یک کاربر مک‌بوک رسید و جالب اینجاست که جواب داد!

Mac Book Pro

جریان از این قراره که گرمای تولید شده از لپ‌تاپ این شخص به مرور بیشتر و بیشتر شد تا اینکه دمای سیستم به بالای ۱۰۰ درجه سانتیگراد رسید و از کار افتاد! تعمیرکاران علت رو خم شدن بیش از حد برد اصلی لپ تاپ به علت حرارت زیاد تشخیص دادند که باعث شده اتصالات لحیمکاری شده برد باز بشن و لپ تاپ از کار بیفته. لحیم کاری مجدد چیزی به ظرافت مک بوک عملا یا غیرممکنه یا اگر هم ممکن باشه خیلی گرون از آب درمیاد.

در نتیجه راه حلی که به ذهن صاحب لپ‌تاپ می‌رسه اینه که برد اصلی لپ‌تاپ رو توی فر با دمای ۳۴۰ درجه فارنهایت حرارت بده تا لحیمها ذوب بشن و دوباره به جریان بیفتند تا اتصالات دوباره برقرار بشه. و در کمال ناباوری این کار جواب داد! و مک‌بوکش به کار افتاد و بعد از ۸ ماه باز دوباره از کار افتاد و باز هم برای تعمیر مجددا توی فر رفت و جالب اینجاست که برای بار دوم هم به این شیوه لپ‌تاپ مرده دوباره زنده شد!!

این کاربر علاوه بر این کار برای انتقال حرارتی بهتر لپ‌تاپش چندین سوراخ ریز زیر بدنه لپ‌تاپش ایجاد کرد که گرمای ایجاد شده بهتر تهویه بشه.

ماجرا رو به صورت مفصل‌تر می‌تونید توی سایت ‌iFixit بخونید

 

 

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *