پخش فیلم جنجالی مصاحبه در کره شمالی به کمک بالون

بعد از جنجالهای به وجود اومده بر سر اکران فیلم «مصاحبه» و عقب نشینی شرکت سونی از پخش این فیلم به خاطر تهدید هکرهای هوادار دولت کره شمالی این فیلم به صورت اینترنتی پخش شد و تونست به فروش ۱۵ میلیون دلاری و ۲ میلیون بازدید اینترنتی برسه! (به آمار کسانی که غیرقانونی و مجانی این فیلم رو از طریق «تورنت و دوستان!» دانلود کردند و دیدند کاری نداریم!)

interview_movie

حالا ماجرا یک قدم به نفع آزادی بیان جلو رفته، تعدادی از فعالان دموکراسی‌خواه در کره جنوبی قصد دارند این فیلم رو حتی برای مردم کره شمالی هم پخش کنند! اما در کشوری که مردم عادی به اینترنت دسترسی ندارند و تکنولوژی به شدت از طرف دولت محدود و کنترل میشه چطور میشه این کار رو کرد؟ جوابی که این فعالان بهش رسیدند اینه: از طریق بالون!

پارک سنگ هاک، یک فعال حقوق بشری کره جنوبی به کمک بنیاد غیرانتفاعی آمریکایی حقوق بشر قصد داره تا اواخر ماه ژانویه ۲۰۱۵، صد هزار DVD و فلش مموری حاوی این فیلم رو به کمک بالون در کره شمالی پخش کنه

korea-balloons

البته این کار هم چندان بدون مشکل نیست. تعداد کمی از مردم کره شمالی توانایی خرید کامپیوتر یا DVD player رو دارند. گفته شده که هزینه یه کامپیوتر شخصی در کره شمالی ۳ برابر درآمد متوسط مردمه. به غیر از مساپل اقتصادی احتمالا بسیاری از مردم کره شمالی هم از ترس عواقب شدید دیدن این فیلم، نخوان که از این DVD ها استفاده کنند.  با این حال باید دید این پروژه چطور پیش میره و چقدر می‌تونه این فیلم رو به چشم مردم بسته‌ترین کشور جهان برسونه!

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *